Atak  Klonów

( 2002 , Reżyseria - George Lucas )

 

      Krążownik senator Padme Amidali miękko osiadł na platformie . Obok wylądowały trzy towarzyszące mu myśliwce .

 

     Wszystko wyglądało normalnie . Ale gdy tylko Amidala wraz z dwórkami wyłoniła się ze statku , platformą wstrząsnął potężny wybuch ! Krążownik rozleciał się na kawałki . Senator z Naboo leżała bez ruchu . Pilotka myśliwca uklękła przy umierającej , ściągnęła hełm  ujawniając swoją prawdziwą tożsamość .

 

 

Padme Amidala zapłakała nad ciałem Corde , która dla zmylenia wroga odgrywała jej rolę .

 

     

Zagrożenie jeszcze nie minęło . Padme podążyła do Gmachu Władz Wykonawczych , gdzie Kanclerz Palpatine rozmawiał z mistrzami Jedi.
Po powitaniu Padme spytała mistrzów , czy wiedzą kto stoi za próbą zamachu . Ich podejrzenia kierowały się na rozgniewanych górników z księżyców Naboo , jednak Padme nie zgadzała się z tym . Jej zdaniem za zamachem stał hrabia Dooku .
             Mistrzowie Jedi zaproponowali jej dodatkową ochronę – jej dobrych znajomych Obi-Wana Kenobiego i Jego padawana Anakina.


      Minęło dziesięć lat od czasu , gdy się ostatni raz widzieli . Anakin nie był już małym chłopcem jakiego pamiętała . Była zaskoczona widokiem przystojnego młodzieńca , z którym się witała . Jemu też Amidala wydała się piękniejsza niż ją pamiętał .
 


  Tymczasem na jednej z najwyższych kondygnacji miasta odbyło się spotkanie Zam Wesell – pięknej zabójczyni – z łowcą nagród .

 


      Nie zdołała ona za pierwszym razem zabić senator Padme Amidali , ale wkrótce zamierza dokończyć dzieła . Wzięła od łowcy rurkę pełną śmiercionośnych , wijących się kouhunów , po czym odwróciła się i ruszyła do swego śmigacza .

W nocy czuwający przy Padme Obi-Wan i Anakin poczuli ,
 że dzieje się coś złego . Wbiegli do sypialni i zobaczyli jadowite kouhuny pełzające po poduszce Padme . Anakin rzucił się na przód rozcinając mieczem zabójcze stworzenia na pół . Padme była bezpieczna . Na razie .
Nagle Obi-Wan dostrzegł za oknem robota-zabójcę , który przyniósł kouhuny ! Skoczył , rozbijając szybę i obiema rękami chwycił groźną maszynę .

Rycerz wisiał kilkaset metrów nad miastem . Nie przeżyłby upadku z takiej wysokości .
Anakin musiał coś zrobić . Wybiegł z budynku , wskoczył do śmigacza i ruszyl na pomoc swemu mistrzowi .

       Tymczasem robot usiłował zrzucić Obi-Wana ,
 pędząc do kierującej nim Zam Wesell .
    - Mam złe przeczucia
 – mruknął Jedi na
 widok Zam celującej do niego z blastera . Wiązka energii trafiła jednak robota , a rycerz runął w dół . Pokonał wysokość pięćdziesięciu pięter, zanim spadł na śmigacz . Anakin zdążył w ostatniej chwili .
           Zam wskoczyła do swojego śmigacza i rozpoczął się szaleńczy pościg .

      W pewnej chwili Anakin wyskoczył i używając Mocy opadł kilkadziesiąt pięter lądując na dachu  śmigacza Zam ! Mieczem świetlnym przeciął poszycie maszyny , żeby dostać się do środka . Zam wystrzeliła wytrącając mu broń z ręki . W trakcie szamotaniny miotacz znów wypalił i śmigacz nurkując rozbił się na powierzchni Coruscant . Anakin został wyrzucony na ulicę , lecz szybko się pozbierał i ruszył w pogoń za Zam , która wbiegła do jakiejś nocnej spelunki. Tu dołączył do niego Obi-Wan oddając mu zgubiony przed chwilą miecz . Zaczęli się rozglądać w tłumie istot z różnych planet .
Nagle Obi-Wan odwrócił się i ciął w rękę z wycelowanym w niego miotaczem .
Pościg był zakończony . Wynieśli ranną zabójczynię na zewnątrz , by dowiedzieć się kto ją wynajął. Nie zdążyła jednak nic powiedzieć bo rozległ się cichy świst i w jej szyi utkwiła mała , ale śmiercionośna strzałka . Jedi podnieśli głowy i zobaczyli tylko znikającą w oddali postać w zbroi , wyposażoną w plecak odrzutowy .

Po złożeniu relacji przed Radą Jedi rycerze dostali odrębne zadania . Anakin miał polecieć z Padme na Naboo , a Obi-Wan miał wytropić tajemniczego mężczyznę w zbroi .
Obi-Wan rozpoczął od wizyty u przyjaciela Dextera Jettstera , który jako włąściciel knajpy wiedział niemal wszystko o galaktycznym półświatku .

       Od niego
dowiedział się , że Zam zabita została grotostrzałką z Kamino – planety klonów .

Obi-Wan miał trudności ze zlokalizowaniem planety , w końcu jednak tam dotarł .

 

dalej =>>       

Powrót  na  górę          Spis treści