Tytuł : Zemsta Hana Solo

    

    Autor : Brian Daley

   

   
Wydawnictwo : AMBER

   
Rok wydania : 1996
   
    Tytuł oryginału :

    Han Solo’s revenge ( 1979 )

       

 

 

 

 

Za dziesięć tysięcy kredytów Han Solo i Chewbacca zrobiliby wszystko , z wyjątkiem przewozu niewolników , który jest równoznaczny z wyrokiem śmierci . Przyjmują dobrze płatne zlecenie , nie wiedząc na czym ono polega . Kiedy okazuje się , że chodzi o transport niewolników , Han postanawia się zemścić na tych , którzy narazili go na niebezpieczeństwo .

 

 

Index    Next

 

 

Tytuł : Han Solo Na Krańcu Gwiazd

    Autor : Brian Daley
   
 
    Wydawnictwo : AMBER
 
   
Rok wydania : 1997
   
    Tytuł oryginału :
    Han Solo at Stars' End (1979)

 

 

 

 

 

       Rządy Wspólnego Sektora są bezradne wobec przebiegłości sławnego przemytnika broni Hana Solo . Jest tylko jeden sposób , aby go powstrzymać- zarekwirować jego statek jako nie spełniający obowiązujących norm mechanicznych . Han Solo chcąc wyremontować "Sokoła Millenium" udaje się po pomoc do swego starego przyjaciela Doca , okazuje się jednak , że Doc zaginął w tajemniczych okolicznościach , by wyjaśnić jego losy , Han Solo decyduje się na ryzykowną wyprawę na Oriona III .


Index    Next

 Tytuł : Han Solo i utracona fortuna

     Autor : Brian Daley
   

    Wydawnictwo : AMBER

   
Rok wydania : 1999
     
     Tytuł oryginału :
    Han Solo and the lost legacy
    ( 1980 )

       

 

 

 

Han Solo i Chewbacca podejmują niebezpieczną  wyprawę na odległą planetę . Od dawna chodzą słuchy , że znajduje się tam legendarny skarb ogromnej wartości . Kiedy bohaterowie docierają na miejsce , “Sokół         Millennium” zostaje uprowadzony . Przyjaciela muszą nie tylko odzyskać swój statek kosmiczny , lecz także stawić czoło bandzie zabójców polujących na nagrodę wyznaczoną za głowę Hana Solo .


Index    Next

 

 

Tytuł : Nowa nadzieja

     

   Autor : George Lucas
   

  
Wydawnictwo : INTERART  (1990)

  Tytuł oryginału :
  The New Hope ( 1976 )
                                                   
                                   
       

           


 

 

 

Był to czas wojny domowej . Statki buntowników  atakujące  ze  swoich  tajemnych baz odniosły swoje    pierwsze zwycięstwo nad Imperium Zła .
Podczas bitwy rebelianckim szpiegom udało się zdobyć sekretne plany super-broni Imperium - Gwiazdy Śmierci , uzbrojonej stacji galaktycznej , dysponującej siłą wystarczającą do unicestwienia  planety  .  Ścigana   przez   agentów   Imperium  , księżniczka  Leia   ucieka  w  kierunku  ojczyzny , mając na pokładzie plany ,które mogłyby uratować  jej lud i zwrócić galaktyce wolność ...

Index    Next

 

Wydawnictwo :  AMBER (1996)Tytuł :
Świt reabelii :    Tom III Trylogii Hana Solo

     

    Autor :
A.C. Crispin
   

   
Wydawnictwo  :  AMBER

    
    Rok wydania: 2000
   

   Tytuł oryginału : 
Rebel Dawn

       

 

 

 

 

 

Bria Tharen , przywódczyni koreliańskich Rebeliantów , zamierza uwolnić niewolników z Ilezji i zrobić z nich doborowych żołnierzy Sojuszu . Namawia Hana Solo , by jej pomógł w ataku na planetę . Obiecuje mu udział w łupach . Han wyrusza na Ilezję wygranym w sabaka "Sokołem Millenium". Ale zadanie okazuje się trudniejsze , niż przewidywał . A Bria nie dotrzymuje umowy ...

 

Index    Next

 

 

 

 

Tytuł :  Opowieści z kantyny Mos Eisley

   

     Autor : Kevin J. Anderson,
               Rebecca Moesta

   
   
    Wydawnictwo : AMBER
   
  
 Rok wydania :  1997

       

 

 

 

 

Szesnaście opowiadań przedstawiających wcześniejsze i późniejsze losy gości obecnych w lokalu w Mos Eisley na Tatooine , gdy weszli tam Luke Skywalker i Obi Wan-Kenobi - poczynając od członków zespołu muzycznego , a kończąc na Greedo czy stojących przy barze przeciwnikach Bena Kenobiego . Są też postaci drugoplanowe , a ich życiorysy bywają niekiedy przedziwne . Z Opowieści z kantyny Mos Eisley dowiedzieć się można , skąd Rebelia znała taktykę walki z kroczącymi AT-AT wykorzystywaną w czasie bitwy o Hoth , albo jak przebiegał atak szturmowców na pojazd Jawa i farmę przybranych rodziców Luke'a .
Doskonałe uzupełnienie książki i filmu Nowa nadzieja ! Dzięki Opowieściom z kantyny Mos Eisley miłośnicy Gwiezdnych Wojen mogą jeszcze lepiej poznać świat kosmicznych zmagań !

Index    Next

 

 

Tytuł  :   Opowieści z ImperiumPod redakcją Petera Schweighofera

   
 
  
Wydawnictwo  :  AMBER
   

  
Rok wydania  :  2000
   

 
Tytuł oryginału  : 

  
Star wars tales from the Empire

          

 

 

 

Trzynaście opowiadań ze "Star Wars Adventure Journal",    najpopularniejszego magazynu poświęconego Gwiezdnym Wojnom . Najbardziej znani pisarze SF , autorzy powieści z najsłynniejszego cyklu kosmicznego, znów zaskakują wyobraźnią , śmiałymi pomysłami , niezwykłymi przygodami i pełnymi napięcia zwrotami akcji , które stały się już znakami rozpoznawczymi sagi Gwiezdnych Wojen !
 o    
Desperacki lot statku pocztowego, który przedziera się 
    przez imperialną blokadę z danymi dla Rebeliantów

 o    
Samobójczy rajd komandosów na imperialne więzienie
 o    
Przemytnik z Korelii wynajęty przez tajemniczego Jedi , który okazuje się renegatem w służbie Imperium i wiele innych nieznanych przygód bohaterów Gwiezdnych Wojen!
Zebrane po raz pierwszy w jednym tomie Opowieści z Imperium to książka, którą musi mieć każdy miłośnik słynnego galaktycznego świata!


 Index    Next

 Tytuł  :  
Opowieści  łowców  nagród

   
   
Autor  :  Kevin J. Anderson

   
   
   
Wydawnictwo  :  AMBER
   

   
Rok wydania  :  2001

       

 

 

 

 

Pięć opowiadań znanych pisarzy SF o najsłynniejszych łowcach nagród wszechświata Gwiezdnych Wojen, którzy przyjęli zlecenie Dartha Vadera na schwytanie Hana Solo

Zbuntowany android-zabójca i jego plany przejęcia przez maszyny władzy w galaktyce, zmodyfikowany imperialny cyborg tropiący Hana Solo i Leię, przedstawiciel gadziej rasy specjalizujący się w polowaniu na Wookiech i szukający zemsty na Chewbacce, legendarny łowca z planety Gand, który przechodzi na stronę Rebelii, najsłynniejszy łowca nagród galaktyki Boba Fett – to bohaterowie wydarzeń ze świata Gwiezdnych Wojen.Pięć opowiadań znanych pisarzy SF o najsłynniejszych łowcach nagród wszechświata Gwiezdnych Wojen, którzy przyjęli zlecenie Dartha Vadera na schwytanie Hana Solo

 

Index    Next

 Tytuł  :  
Opowieści  łowców  nagród

  
  Autor  : 
Peter Schweighofer  
     
 
Wydawnictwo  :  AMBER
   

 
Rok wydania  :  2001

       

 

 

 

Jedenaście opowiadań mistrzów gatunku – takich jak Timothy Zahn i Michael Stackpole – i młodych autorów SF w najnowszym zbiorze galaktycznych historii , które odkrywają nowe epizody świata , gdzie rządzi siła , przemoc i oszustwo , gdzie przetrwają tylko najodważniejsi i najbardziej przebiegli . W targanym nieustanną walką fascynującym świecie Gwiezdnych Wojen !
- Prywatna wojna senatora Garma Bel Iblisa i Hala Horna , w której stawką są losy Imperium i Republiki
- Shada D'ukal uwikłana w rzekomy przemyt twi'lekańskich niewolnic
- Masakra Carridy i Kyp Durron spieszący na ratunek fałszywej Jedi i inne nieznane przygody malowniczych postaci Gwiezdnych Wojen !

 

Index    Next

 

 

Tytuł : Imperium kontratakuje
    
  

    Autor : Donald F. Glut

   
   
Wydawnictwo : INTERART (1991)

   Tytuł oryginału :

   The Empire Strikes Back
  (1976)

            

Jest trudny okres dla Rebelii . Mimo że zniszczono Gwiazdę Śmierci , oddziały szturmowe Imperium wygnały   rebeliantów z ich baz i ścigają po galaktyce .
Ż
eby przygotować się walki z budzącą przerażenie gwiezdną flotą , grupa ochotników pod wodzą Luka Skywalkera zbudowała  na  odległej  planecie  Hoth  nową  tajemną bazę . Zły Darth Vader , opanowany żądzą    odnalezienia młodego  Skywalkera  ,  wysłął  roboty  poszukiwawcze we wszystkie strony wszechświata .
Imperium atakuje bazę rebeliantów na Hoth . Luke , Han i księżniczka Leia zostają zmuszeni do ucieczki , lecz     Darth Vader podąża ich śladem ...


Index    NextWydawnictwo :  AMBER
(1996)Tytuł :
Spotkanie na Mimban


     Autor : Alan Dean Foster
   

  
Wydawnictwo : AMBER
   

   Rok wydania :
1996
   
   Tytuł oryginału :
  
Splinter on the Mind’s Eye  
   ( 1978 )

       

 

 

 

Tajną misję księżniczki Leii i Luke’a przerywa  niespodziewanie wielka burza magnetyczna i awaria ich  myśliwca . Rozbiwszy się na nieznanej planecie Mimban , zdani są tylko na własne siły . Jedyną osobą , która potrafi umożliwić im wydostanie się z Mimban , jest Halla , obdarzona pewną formą Mocy . W zamian żąda  jednak pomocy w zdobyciu kryształu Kaibura posiadającego właściwość zwiększania Mocy . Tymczasem tajemnica  kryształu dociera również do Dartha Vadera . Rozpoczyna się dramatyczny wyścig , którego stawką są losy galaktyki .

 

 

Index    Next

 

 

Tytuł  :  Cienie Imperium

 

  Autor  :  Steve Perry
 

 
Wydawnictwo  : AMBER
 
 Rok wydania  :  1998
 
 Tytuł oryginału : 
 Shadows of theEmpire
(1996 )

       

W pół roku po pojmaniu Hana Solo i zatopieniu go w  karbonicie Darth Vader wyznacza nagrodę za schwytanie Luke’a Skywalkera .Rozpoczyna się największe   polowanie w dziejach Galaktyki . Lord Vader nie podejrzewa jednak , że ma potężnego przeciwnika , który pragnie zniszczyć jego – rycerza Ciemnej Strony Mocy .

 

Index    Next

Tytuł  :  Mandaloriańska Zbroja :    Tom I cyklu Wojny Łowców Nagród

     Autor  :  K. W. Jeter
   

  
 Wydawnictwo  :  AMBER
   
 
    Rok wydania  : 
2000
   
    Tytuł oryginału  :  

    The Mandalorian Armor

       

 

 

 

Wobec rosnących sił Sojuszu Imperium postanawia wykorzystać przeciwko Rebelii łowców nagród . Przedtem jednak musi zniszczyć ich gildię . Narzędziem ma być Boba Fett . Dla najsłynniejszego łowcy nagród galaktyki to świetna okazja , by pozbyć się rywali . Ale legendarny najemnik nie wie , że zmierzy się z najbardziej niebezpiecznym zadaniem w swojej niechlubnej karierze . I że sam stanie się celem w podstępnej grze ...

 

Index    Next

 

 

 

Tytuł : Polowanie na łowcę

   

   Autor : K. W. Jeter
   

  
Wydawnictwo : AMBER
   

   Rok wydania : 2001

       

 

 

 

Kuat , właściciel stoczni produkującej okręty dla Imperium , nie ustaje w wysiłkach , by zniszczyć Bobę Fetta . Wyznacza nagrodę za jego głowę . Boba Fett wyrusza na Tatooine . Nie wie , że czeka tam jego najbardziej zacięty wróg , który nie spocznie , dopóki nie zgładzi słynnego łowcy nagród ...

 

 

Index    Next

 

 

 Tytuł : Powrót Jedi Autor : James Kahn

   

 
Wydawnictwo : INTERART (1992)

   

 Tytuł oryginału :

 Return of the Jedi ( 1983 )

   
 

               

 

 

 

Luke Skywalker wrócił na swoją ojczystą planetę Tatooine , żeby uwolnić Hana Solo z rąk gangstera Jabby  the Hutta .
Luke nie wie o tym ,że Imperium zaczęło budować w  tajemnicy   nową   ,  ogromną   stację  kosmiczną , która  będzie  jeszcze  potężniejsza  od  poprzedniej Gwiazdy Śmierci . Jeśli  ta  ostateczna  broń zostanie ukończona  ,  będzie to  oznaczało  zgubę  dla  grupy  rebeliantów  ,  chcącej  zwrócić  galaktyce   wolność i  przywrócić demokrację . Nadchodzi więc czas rozstrzygającego starcia z siłami Imperium. Han Solo , uwolniony z łap Jabby , dołącza do floty Rebeliantów , by wziąć udział w walce przeciwko Drugiej Gwieździe Śmierci , a  Luke Skywalker staje do ostatecznego pojedynku z lordem Vaderem .

 


Index
    Next

Wydawnictwo :  AMBER (1997)