Nowa  Nadzieja

Miejsca  akcji


        Tatooine
 

        Tatooine jest  pustynną planetą , krążącą wokół dwóch podwójnych słońc , znajdującą się na zewnętrznym terytorium Rim . To jeden ze światów Zewnętrznych Rubieży , pogranicza , na którym współistnieje wolność i niewolnictwo . Na Tatooine rządzą bogaci magnaci handlowi i gangsterzy . Ceglane budowle Mos Espy wyglądają równie surowo i primitownie jak sama planeta , lecz wewnątrz grubych murów kryją się skomplikowane urządzenia techniczne , dzięki którym ludzie mogą tu  wogóle egzystować . Na Tatooine nie wszystko jest takie , jakie się wydaje  . Jest to odległa , z pozoru nic nieznacząca planeta , ale dla całej sagi jest jednocześnie miejscem kluczowym . Tu przez wiele lat ukrywał się przed Imperatorem rycerz Jedi Ben Kenobi , tu wychowywał się Luke Skywalker  i stąd właśnie obaj wyruszli aby rozpocząć swą bohaterską walkę z Imperium .


         Gwiazda Śmierci

    Gwiazda Śmierci była bronią ostateczną w arsenale Imperium . Została wybudowana jako odpowiedź Imperatora na wybuchająca rebelię . Ta broń terroru , mogąca unicestwić swoją siłą całą planetę , miała przywrócić wiarołomne systemy z powrotem na łono Imperium .

 


        Yavin  IV

    Niepozorny , leżący na skraju Galaktyki , niezamieszkały księżyc , krążący wokół olbrzymiej gazowej planety .  Wybudowane tam przez nieznaną cywilizację i dawno opuszczone monumentalne budowle , przez długi czas służyły rebeliantom  jako tajna  baza , w której przygotowywali się oni do decydującego starcia z siłami Imperium .

 

 

Powrót  na  górę         Spis  treści