Mroczne Widmo
Miejsca akcji
 

Naboo

Prowincjalnej, słabo zaludnionej planecie Naboo członkostwo w Republice przyniosło wielkie korzyści. Ozdobna, idylliczna architektura Naboo znakomicie wyraża upodobanie mieszkańców do i harmonii. Z czasem zaczęli oni uważać swe przywileje za coś naturalnego, nie zdając sobie sprawy, do jakiego stopnia pozostają zależni od rządu galaktycznego i jego ochrony. Dopiero gdy nadejdzie kryzys, pojmą ze zgrozą, że w istocie mogą liczyć wyłącznie na siebie.

 

Tatooine 

Poza granicami Republiki leżą światy Zewnętrznych Rubieży, pogranicza, na których współistnieje wolność i niewolnictwo. Na Tatooine rządzą bogaci magnaci handlowi i gangsterzy. Ceglane budowle Mos Espy wyglądają równie surowo i primitownie jak sama planeta, lecz wewnątrz grubych murów kryją się skomplikowane układy chłodzące. Na Tatooine nie wszystko jest takie, jakie się wydaje - o czym przekonają się pasażerowie statku królewskiego, kiedy spotkają młodego niewolnika, Anakina Skywalkera.

 

Coruscant

Świat będący w istocie jedynym ogromnym miastem, Coruscant to siedziba rządu galaktycznego i prawdziwy środek znanego wszechświata. Przedstawiciele wszystkich światów członkowskich zbierają się tutaj, aby wspólnie rządzić Republiką. Jedi, strażnicy pokoju i sprawiedliwości w galaktyce, obecnie także stacjonują na Coruscant, służąc przywódcom Senatu Galaktycznego.

 

Otoh Gunga

Odizolowane od świata podwodne gungańskie miasta Naboo połyskują niczym najwspanialsze klejnoty. Stolica Gungan, Otoh Gunga, szczyci się swą niezależnością od obcych potęg, choć jednocześnie jej dobrobyt opiera się na dyskretnym handlu z Naboo. Ten fakt oraz zagrożenie ze strony Federacji Handlowej sprawiają, iż Gunganie odkryją, że ze światem zewnętrznym łączy ich więcej, niż chcieliby przyznać.

 

Spis  treści